Terapie w naszym przedszkolu

Nasze przedszkole posiada bardzo dużą ofertę terapii dla dzieci m.in.:

  •  Terapia logopedyczna

Prowadzimy terapie logopedyczną dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Każde dziecko jest diagnozowane pod kątem wad wymowy i gdy jest potrzeba uczestniczy w zajęciach z logopedą.

  • Terapia psychologiczna

Wspomagamy funkcjonowanie uczniów  w życiu szkolnym i codziennym. Poprzez terapię psychologiczną zmieniamy niepożądane zachowania, uczymy się nowych, lepszych, rozwijamy komunikację międzyludzką. Jednym z elementów terapii jest Stosowana Analiza Zachowania.

  •  Dogoterapia

Zajęcia z psem to w naszym przedszkolu wspomaganie procesu opanowania umiejętności zapewniających prawidłowe funkcjonowanie w codziennym życiu społecznym.

  • Integracja Sensoryczna

Posiadamy salę przystosowaną do prowadzenia zajęć SI. Wykwalifikowani terapeuci stale dbają o prawidłową organizację wrażeń sensorycznych naszych podopiecznych.

  •  Muzykoterapia

Nie bez powodu mówi się że muzyka leczy ciało i duszę. U naszych przedszkolaków wspomaga rozwój dziecięcej twórczości, wpływa pozytywnie na koncentrację, kształtuje poczucie estetyki i pomaga w rozładowaniu napięć emocjonalnych.

  •  Terapia słuchowa Johansena

Indywidualna Stymulacja Słuchowa (IAS) dr K. Johansena ma na celu poprawę przetwarzania bodźców słuchowych. Na podstawie diagnozy przygotowywany jest indywidualny program stymulacji słuchowej w formie przyjemnych dla ucha utworów muzycznych.

  •  Terapia metoda Tomatisa

Prowadzone zajęcia Metodą Tomatisa® to program stymulacji neurosensorycznej. Znacząco poprawia on zdolności motoryczne, emocjonalne i poznawcze dzięki specyficznemu sposobowi przetwarzania muzyki i głosu.

  • Biofeedback

Pobudzamy rozwój uczniów przy użyciu biofeedback. To rodzaj terapii, dzięki której pacjent w sposób świadomy uczy się zmieniać wzorzec wytwarzanych fal w mózgu, tak aby mózg pracował wydajniej i szybciej.

 

Oprócz tego posiadamy bogata ofertę zajęć dodatkowych:

 

* Robotyka Lego WeDo

* Szachy

* Rytmika

* Basen

* Zumba

* Nauka gry na instrumentach metodą Suzuki (skrzypce, pianino, akordeon)

* J. Angielski